Հյուրընկալել էինք ԱՅԲ դպրոցի աշակերտներին
2019 թվականի մարտի 15-ին հյուրընկալել էինք ԱՅԲ դպրոցի աշակերտներին՝ մասնագիտական կողմնորոշման դասընթացի շրջանակներում: Անչափ հետաքրքիր և բովանդակային զրույց ունեցանք:
Խոսեցինք բնական իրավունքից, իրավունքի ծագումնաբանությունից և զարգացումից, փաստաբանական գործունեության ընթացքում առաջացող գործնական խնդիրներից, փաստաբանական գրասենյակի կառավարման առանձնահատկություններից:
Առավել լայն քննարկեցինք փաստաբանական գործունեության գաղափարաբանությունը, ինչի արդյունքում աշակերտներից շատերը հայտնեցին իրենց ցանկությունը՝ փաստաբանության բարդ և դժվարին, բայց միևնույն ժամանակ հանրօգուտ ճանապարհն ապագայում ընտրելու վերաբերյալ:
Ողջունում և խրախուսում ենք ԱՅԲ դպրոցի նմանօրինակ նախաձեռնությունը և հայտնում մեր պատրաստակամությունը՝ օժանդակելու նմանատիպ միջոցառումների անցկացմանը:

We hosted the students of AYB School.
On March 15, 2019, we hosted the students of AYB School within the framework of a professional orientation course.
We had a very interesting and meaningful conversation. We talked about natural law, the origin and development of law, the practical problems that arise during the practice of advocacy, the peculiarities of the management of a law firm.
We discussed the ideology of advocacy in more detail, as a result of which, many students expressed their desire to become advocates in the future.
We welcome and encourage the initiative taken by AYB School and would like to express our readiness to support such events.